Rezultatet e fundit - Angli

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Rezultatet e fundit - Angli

Mesazh  Njimi prej Thu Feb 17, 2011 6:47 pm

England - Premier League
February 15
FT Birmingham C. 0 - 2 Newcastle U.

February 20
12:00 West Bromwich A. ? - ? Wolverhampton W.


England - FA Cup
February 16
FT Wigan Athletic 0 - 1 Bolton W.

February 19
12:30 Chelsea ? - ? Everton
15:00 Birmingham C. ? - ? Sheffield W.
15:00 Stoke C. ? - ? Brighton & Hove A.
17:15 Manchester U. ? - ? Crawley

February 20
14:00 Manchester C. ? - ? Notts County
15:00 Fulham ? - ? Bolton W.
16:30 Leyton Orient ? - ? Arsenal

February 21
20:00 West Ham U. ? - ? Burnley


England - League Championship
February 15
FT Cardiff C. 1 - 1 Burnley
FT Doncaster R. 0 - 6 Ipswich T.
FT Sheffield U. 1 - 1 Reading
FT Watford 2 - 2 Preston North End

February 16
FT Scunthorpe U. 1 - 0 Nottingham F.

February 18
19:45 Leicester C. ? - ? Bristol C.

February 19
15:00 Crystal Palace ? - ? Sheffield U.
15:00 Ipswich T. ? - ? Hull C.
15:00 Leeds U. ? - ? Norwich C.
15:00 Millwall ? - ? Middlesbrough
15:00 Nottingham F. ? - ? Cardiff C.
15:00 Portsmouth ? - ? Barnsley
15:00 Preston North End ? - ? Queens Park R.
15:00 Reading ? - ? Watford
15:00 Scunthorpe U. ? - ? Derby County
15:00 Swansea C. ? - ? Doncaster R.


England - League One

February 15
Postp. Bristol R. ? - ? Bournemouth
FT Hartlepool U. 2 - 1 Charlton Athletic
FT Milton Keynes Dons 2 - 3 Leyton Orient
FT Notts County 2 - 0 Colchester U.
FT Oldham Athletic 0 - 1 Carlisle U.
FT Tranmere R. 3 - 0 Sheffield W.
FT Walsall 1 - 0 Dagenham & R'bridge
FT Yeovil 0 - 2 Peterborough U.

February 19
15:00 Bournemouth ? - ? Huddersfield T.
15:00 Bristol R. ? - ? Oldham Athletic
15:00 Charlton Athletic ? - ? Exeter C.
15:00 Colchester U. ? - ? Walsall
15:00 Hartlepool U. ? - ? Milton Keynes Dons
Postp. Leyton Orient ? - ? Dagenham & R'bridge
15:00 Peterborough U. ? - ? Tranmere R.
15:00 Rochdale ? - ? Southampton
15:00 Swindon T. ? - ? Carlisle U.



England - League Two
February 15
FT Aldershot T. 2 - 2 Lincoln C.
FT Bury 1 - 1 Chesterfield
FT Northampton T. 3 - 3 Morecambe
FT Rotherham U. 2 - 0 Accrington
FT Southend U. 3 - 2 Wycombe W.
FT Stevenage 0 - 0 Oxford U.
FT Torquay U. 1 - 0 Burton

February 18
19:45 Port Vale ? - ? Bradford C.

February 19
15:00 Cheltenham ? - ? Barnet
15:00 Crewe Alexandra ? - ? Stevenage
15:00 Gillingham ? - ? Bury
15:00 Hereford U. ? - ? Burton
15:00 Lincoln C. ? - ? Chesterfield
15:00 Morecambe ? - ? Oxford U.
15:00 Northampton T. ? - ? Aldershot T.
15:00 Rotherham U. ? - ? Shrewsbury T.
15:00 Stockport County ? - ? Macclesfield T.
15:00 Torquay U. ? - ? Southend U.
15:00 Wycombe W. ? - ? Accrington



England - Conference National

February 15
FT Altrincham 0 - 3 Histon
FT Cambridge U. 0 - 1 Darlington
FT Gateshead 1 - 0 Hayes
FT Kettering 2 - 1 Bath City
FT Wrexham 0 - 0 Crawley
FT York C. 1 - 0 Fleetwood

February 18
19:45 Cambridge U. ? - ? Kidderminster
19:45 Newport County ? - ? Luton T.

February 19
15:00 Altrincham ? - ? Kettering
15:00 Barrow ? - ? Mansfield T.
15:00 Eastbourne Borough ? - ? Histon
15:00 Fleetwood ? - ? Grimsby T.
15:00 Forest Green ? - ? Darlington
15:00 Hayes ? - ? Southport
15:00 Rushden & Diamonds ? - ? Bath City
15:00 Tamworth ? - ? AFC Wimbledon
15:00 Wrexham ? - ? Gateshead


England - Conference North

February 15
FT Alfreton 2 - 1 Blyth Spartans
FT Gloucester City 1 - 0 Vauxhall Motors
FT Stalybridge Celtic 3 - 1 Boston U.

February 19
15:00 Alfreton ? - ? Solihull Moors
15:00 Blyth Spartans ? - ? Hinckley U.
15:00 Corby Town ? - ? Stalybridge Celtic
15:00 Eastwood Town ? - ? Hyde FC
15:00 Gainsborough ? - ? Stafford
15:00 Guiseley ? - ? Gloucester City
15:00 Harrogate ? - ? Telford U.
15:00 Nuneaton ? - ? Worcester C.
15:00 Redditch United ? - ? Droylsden
15:00 Workington ? - ? Boston U.

February 21
19:45 Droylsden ? - ? Hinckley U.
19:45 Hyde FC ? - ? Stalybridge Celtic


England - Conference South

February 15
FT Dartford 1 - 1 Welling U.
FT Hampton & Richmond 1 - 2 Lewes

February 19
14:30 Welling U. ? - ? Maidenhead U
15:00 Chelmsford ? - ? Dover A.
15:00 Dartford ? - ? Hampton & Richmond
15:00 Dorchester Town ? - ? Bromley
15:00 Eastleigh ? - ? Braintree Town
15:00 Ebbsfleet United ? - ? Basingstoke
15:00 Farnborough T. ? - ? St.Albans
15:00 Lewes ? - ? Havant and W.
15:00 Thurrock ? - ? Boreham Wood
15:00 Weston Super Mare ? - ? Bishop Stortford
15:00 Woking ? - ? Staines Town

February 21
19:45 Eastleigh ? - ? Dover A.
19:45 Havant and W. ? - ? Hampton & Richmond


England - League Cup

25 Janar
FT Arsenal 3 - 0 Ipswich T.

26 Janar
AET Birmingham C. 3 - 1 West Ham U.


England - League Trophy

8 Shkurt
FT Huddersfield T. 3 - 0 Carlisle U.


England - Community Shield

8 Gusht
FT Chelsea 1 - 3 Manchester U.
avatar
Njimi
Admin

Numri i postimeve : 88
Join date : 09/02/2011

Shiko profilin e anëtarit http://info.forumo.org

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi